Szkoła w Barnówku organizuje ferie dla dzieci
fot. Szkoła w Barnówku

fot. Szkoła w Barnówku

Ferie to czas odpoczynku od nauki, czas wolny, który można przeznaczyć na przyjemności. Nie wszystkie dzieci mają możliwość wyjechania i odpoczynku na zorganizowanych zimowiskach. W większości zostają w domu i się nudzą. Dlatego też postanowiliśmy w naszej szkole zorganizować różnego rodzaju zajęcia dla dzieci, aby czas wolny mogły spędzić na wspaniałej zabawie i odpoczynku.

Pierwszy dzień minął pod hasłem Dnia Komputerowego. Młodsze dzieci zaczęły swoją zabawę z komputerem poprzez gry edukacyjne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Natomiast starsze dzieci miały okazję nauczyć się wyszukiwania w Internecie potrzebnych im informacji. Dzień minął bardzo szybko na wspólnej zabawie a zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość.
reklama

Drugi dzień ferii odbył się pt. „Dzień urody”. Tego dnia dzieci bawiły się w fryzjera robiąc ciekawe fryzury, makijażystę wykonując kolorowe makijaże oraz manikiurzystę malując paznokcie na wszystkie kolory tęczy. Dzieci miały również okazję pobawić się w projektanta biżuterii wykonując z koralików kolczyki, bransoletki oraz naszyjniki dla siebie lub swoich bliskich. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy znaleźli tego dnia coś interesującego dla siebie.

Dorota Wasiołek

 Izabela Kaczmarczyk