Projekt budowy ronda w Dębnie!

Od kilku lat trwa dyskusja związana z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Kostrzyńskiej, Słowackiego i Zachodniej. Tymczasem radny Marcin Krzysiak opublikował właśnie projekt wspominanego przed chwilą ronda.

Na dobry początek warto jednak wspomnieć, że decyzję o budowie ronda musi podjąć właściciel drogi, w tym wypadku jest to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA po przeprowadzeniu szczegółowych badań natężenia ruchu poinformowała, że ruch nie jest na tyle duży, aby budować rondo. Badania były wykonane już pewien czas temu, dlatego ich powtórzenie może potwierdzić konieczność wybudowania ronda. Inwestycja wymaga wyburzenia budynku znajdującego przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Kostrzyńskiej.

reklama

fot. Facebook

4 komentarze

 1. Mario pisze:

  Po co zaraz budować rondo W Dębnie jedno wystarczy i już dla mnie to głupota 2 ronda w tak małym mieście .Lepiej Światła Postawić i będzie tak samo jak rondo

 2. MARIUSZ pisze:

  Oby jak najszybciej zrobili rondo bo korki coraz większe a drugie rondo na skrzyzowaniu Kostrzyńskiej z Wlościańską i Dargomyślską też bardzo potrzebne.

 3. Dargo pisze:

  Rondo potrzebne jest w stronę Kostrzyna, Dargomyśla. Burmiszcz po Dębnie się nie porusza w godz. 15-17.
  Nieporozumienie to rondo

  • Zgadzamy się, że rondo jest potrzebne również w miejscu skrzyżowania Kostrzyńskiej, Dargomyskiej i Włościańskiej, aczkolwiek to skrzyżowanie dróg krajowych, wojewódzkich i gminnych, dlatego wymaga współpracy trzech podmiotów.