Trzech kandydatów powalczy o fotel burmistrza Dębna?

W poniedziałek, 12 lutego mija termin na zgłoszenie Komitetów Wyborczych Wyborców, których kandydaci powalczą w zaplanowanych na 7 kwietnia wyborach samorządowych. Na dzisiaj w gminie Dębno zarejestrowanych jest komitetów.

KWW GRZEGORZA KULBICKIEGO
KWW ANDRZEJA ADAMA WITKOWSKIEGO
KWW INICJATYWA DLA MIASTA I GMINY DĘBNO
KWW INICJATYWA I GOSPODARKA
KWW ODPOWIEDZIALNIE DLA GMINY DĘBNO
KWW BEZPARTYJNI DLA GMINY DĘBNO
KWW Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

Poza komitetami zarejestrowanymi w Dębnie, swoich kandydatów w wyborach wystawić mogą również Komitety centralne, jak na przykład PiS, Koalicja Obywatelska czy Lewica.

reklama

Najciekawiej zapowiada się jednak wyścig o fotel burmistrza. Swój start pierwszy ogłosił Norbert Batory, a w ostatnim czasie dołączyli były wiceburmistrz Wojciech Czepułkowski i urzędujący burmistrz – Grzegorz Kulbicki. Poza trzema zadeklarowanymi kandydatami mówi się jeszcze o paru innych osobach, które jednak do tej pory nie potwierdziły swoich kandydatur.

Ostateczną liczbę komitetów poznamy do końca dnia w poniedziałek 12 lutego. Kolejnym terminem jest 4 marca kiedy to znać będziemy wszystkich zarejestrowanych przez te komitety kandydatów do Rady Miejskiej, a 14 marca minie termin rejestracji kandydatów na burmistrza.