Kolejne ścieżki rowerowe w gminie!

Ścieżka rowerowa

fot. wikipedia.pl

Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej łączącej miejscowości Dargomyśl – Chwarszczany. W tym roku wybudowane zostaną też pierwsze odcinki na trasie Dębno – Dargomyśl, Dębno – Smolnica, Sarbinowo – Suchlica oraz Sarbinowo – Chwarszczany. Pierwsze trasy będą gotowe już w lipcu.

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie realizuje inwestycję wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 127. Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej na odcinku Dargomyśl – Chwarszczany, która jest częścią Trasy Pojeziernej Pomorza Zachodniego. Powstanie ścieżka o szerokości 2 m, o długości 1,88 km o nawierzchni bitumicznej oraz odcinek 0,48 km z płyt granitowych. Wartość umowy z wykonawcą robót budowlanych – firmą Maldrobud Sp. z o.o. Sp. K. z Myśliborza – wynosi 1 923 911 zł. Gmina Dębno na przedsięwzięcie przekaże około 72 tys. zł. Prace rozpoczęły się 5 lutego. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do 12 lipca br.

reklama

Niebawem rozpocznie się też budowa odcinków ścieżek rowerowych z Dębna w kierunku Smolnicy i Dargomyśla. Zadanie za kwotę 1 645 656 złotych zrealizuje także firma Maldrobud z Myśliborza. W kierunku Dargomyśla powstanie bitumiczna droga dla rowerów o długości około 2,1 km. Natomiast do Smolnicy krótszy odcinek około 1,3 km. Zadanie jest dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020. Wartość dotacji dla Gminy Dębno wynosi 1 482 668 złotych. Natomiast całkowity koszt projektu to 1 744 315 złotych.

Kolejne ścieżki zostaną wybudowane wzdłuż dróg krajowych nr 23 i 31. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych planuje budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku Suchlica – Sarbinowo o długości 1,7 km. W ramach inwestycji przebudowana zostanie także zatoka autobusowa w Suchlicy oraz powstanie wyspa spowalniająca ruch przed wlotem do Cychr. Ciąg pieszo – rowerowy połączy też miejscowości Sarbinowo i Chwarszczany. Dodatkowo na wjeździe do Chwarszczan z obu stron powstaną wyspy spowalniające ruch. Obecnie trwa rozstrzygnięcie przetargu, jeśli uda się wyłonić wykonawcę ścieżki będą gotowe do końca października.

źródło: debno.pl