Dofinansowanie uzbrojenia strefy w Dębnie

fot. debno.pl

fot. debno.pl

W poniedziałek 29 lutego 2016 roku doszło do podpisania umowy na wsparcie finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego pod hasłem „Kompleksowe uzbrojenie terenów, w tym przygotowanie strefy przemysłowej w Dębnie do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej”.

reklama

– W 2015 roku Gmina Dębno zakończyła inwestycję  polegającą na zagospodarowaniu terenu 4,81 ha zlokalizowanego w Dębnowskiej Strefie Przemysłowej  zgłoszonego do Kostrztrzyńsko- Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ramach inwestycji wybudowano sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociąg, oświetlenie, kanał teletechniczny oraz drogę dojazdową.  Łączny koszt inwestycji to ok  4 540 000,00 złotych, z czego dofinansowanie wyniosło 500 tys. złotych – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.
Uzbrojenie terenów przemysłowych ma przyczynić się do przyspieszenia rozwoju gospodarczego gminy Dębno. Przedstawiciele miasta będą mieli okazję zaoferować inwestorom przygotowane działki pod inwestycję.