Gracjan Wierzbicki nowym trenerem Dębu Dębno

Gracjan WierzbickiDziałacze Dębu Dębno w przerwie zimowej zdecydowali się na zmianę trenera. Ryszarda Ostapiuka na stanowisku szkoleniowca zastąpił Gracjan Wierzbicki.

Piłkarze Dębu Dębno nie radzili sobie najlepiej w rundzie jesiennej Szczecińskiej Klasy Okręgowej. Zespół od wodzą trenera Ryszarda Ostapiuka zgromadził 10 punktów w 15 meczach, dlatego obecnie sklasyfikowany jest dopiero na szesnastej pozycji w tabeli.

reklama

Działacze Dębu zdecydowali się zmienić w przerwie zimowej szkoleniowca. Umowę z klubem podpisał Gracjan Wierzbicki, który ma za sobą dość ciekawą przeszłość. Nowy opiekun biało-zielonych posiada licencję UEFA B i jest w trakcie zapisywania się na UEFA A. To były piłkarz Odry Wodzisław, Ślęzy Wrocław, Warty Słońsk i Odry Górzyca.

Gracjan Wierzbicki pełni funkcję menadżera Lech Poznań Football Academy Słubice, a także trenera w Lech Poznań Football Academy Kostrzyn nad Odrą. Ponadto prowadził zespół Celulozy Kostrzyn nad Odrą. Może pochwalić się także stażami trenerskimi u Jana Urbana i Nenada Bjelicy w Lechu Poznań, czy w Benfica Lizbona.