Trwa uzbrajanie terenów strefy przemysłowej!

strefa ekonomiczna dębno

fot. debno.pl

W ostatnich dniach rozpoczęły się prace związane z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych w strefie przemysłowej przy ulicy Dargomyskiej w Dębnie.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta Dębno otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej na uzbrojenie terenów przemysłowych przy ulicy Dargomyskiej w kwocie 2,5 miliona złotych. Inwestycję wykonuje firma MAZUR z Goleniowa, która zrealizuje ją za blisko 4,9 milionów złotych.

reklama

– Jest to niezwykle ważna inwestycja, ponieważ w ostatnim czasie dostrzegamy potrzeby, jeśli chodzi o firmy działające na naszym terenie. Mamy zainteresowanie zakupem kolejnych działek, objętych tą inwestycją. Myślę, że realizacja całego projektu znacznie wpłynie na rozwój gminy Dębno oraz przyczyni się do utworzenia nowych miejsc pracy – powiedział Burmistrz Piotr Downar dla serwisu internetowego debno.pl.

Dodajmy, że w ramach zadania zostanie uzbrojonych 3 ha obszaru Do gruntów zostaną doprowadzone media – kanalizacja deszczowa, wodociągowa i sanitarna, a także nowa sieć oświetleniowa wraz z nową nawierzchnią drogi.