Myślibórz z dwumilionowym dofinansowaniem!

Urząd Miasta w Myśliborzu otrzymał kolejne dofinansowanie. Tym razem udało się uzyskać dwa miliony złotych dofinansowania na renowację części murów obronnych i Bramy Pyrzyckiej, a także refundację kosztów związanych z konserwacją Baszty Prochowej.

W środę 24 stycznia Burmistrz Piotr Sobolewski, a także Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgier Geblewicz podpisali umowę na inwestycję. Myślibórz otrzyma wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego WZ 2014 – 2020.

reklama

– Renowacje myśliborskich zabytków to bardzo potrzebne inwestycje, bo związane są z tradycjami i historią miasta sięgającą jeszcze XIII wieku, kiedy Myślibórz określono jako gród doskonale ufortyfikowany oraz obwarowany. Właściwe to także ostatni moment na restauracje murów i baszt, bo za 2-3 lata ich stan mógłby być zagrożony. Nie ukrywamy, że w całym przedsięwzięciu walor historyczny jest nie do przecenienia, ale stawiamy przy okazji na aspekt promocyjny i turystyczny – powiedział Burmistrz Myśliborza, Piotr Sobolewski.

źródło: wzp.pl