Dyskutowali nad cyplem i parkiem. Jednogłośna decyzja!

fot. Google Maps

W niedzielę za pośrednictwem naszego serwisu internetowego informowaliśmy Was o rozmowach na temat koncepcji zagospodarowania cypla nad jeziorem Lipowo w Dębnie. Głos w sprawie zabrał między innymi radny Grzegorz Kulbicki, który nie ukrywa zadowolenia z dyskusji prowadzonej na Komisji Rady Miejskiej.

– To było najlepsze posiedzenie Komisji Rady w całej kadencji. Przedstawiono nam wcześniej kilka wariantów zagospodarowania cypla nad jeziorem w Dębnie. Każdy mógł się wcześniej zapoznać, po naradach dorzuciliśmy swoje propozycje, rzeczowo wysłuchaliśmy wszystkich stron, wybraliśmy najlepsze rozwiązania, wysłuchaliśmy głosu mieszkańców i jednogłośnie podjęliśmy decyzję o zagospodarowaniu cypla i funkcji parku miejskiego w Dębnie – napisał radny Grzegorz Kulbicki na swoim facebookowym profilu.

– Muszę koniecznie dodać, że bardzo ciekawe projekty przedstawił pan Grzegorz Kujda oraz Leszek Włodkowski-Moszej. To bardzo pomogło w ujednoliceniu wspólnej koncepcji – dodał po chwili.

reklama

Radny nie ukrywa, że właśnie tak powinna wyglądać dyskusja pomiędzy radnymi i mieszkańcami miasta i gminy. – Ze swej strony podziękowałem za to wszystkim obecnym na posiedzeniu, bo tak właśnie wyobrażam sobie wspólną działalność mieszkańców i radnych – kontynuował Kulbicki.

Ostatecznie zdecydowano, że cypel będzie miejscem rekreacji i wypoczynku, składającym się z wakeparku, miejscem do spotkań. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się widokiem na jezioro Lipowo. Park miejski będzie natomiast pełnić funkcję rekreacji z funkcją edukacyjną. Nie zabraknie miasteczka ruchu drogowego, czy ulicznych gier edukacyjnych.