• Bez kategorii

Dębno zbierało na WOŚP. Spora kwota!

fot. debno.pl

14 stycznia 2018 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizowała 26. Finał, podczas którego zbierała środki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Dębno, jak co roku włączyło się w tę szczytną akcję.

Od rana sześćdziesięciu pięciu wolontariuszy maszerowało ulicami naszego miasta ze specjalnymi, kolorowymi puszkami kwestując na rzecz WOŚP. O godzinie 17.00 główne obchody 26. Finału rozpoczęły się w Dębnowskim Ośrodku Kultury. Wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Dębnie oraz multimedaliści, uczestnicy mistrzostw Polski i świata – Szkoła Tańca KEEP. Zorganizowana została loteria fantowa, a Stowarzyszenie „Radość dzieciom” zachęcało do wspierania naszego Finału watą cukrową i popcornem! Gościem specjalnym był kabaret CHYBA, który przez ponad godzinę bawił dębnowską publiczność, a to wszystko przeplatała wielka licytacja rzeczy ofiarowanych nam przez darczyńców.

Wylicytować można było między innymi: przepiękny czarno – różowy rower od Państwa Pulikowskich, wielkiego pluszowego misia, fotografie na płótnie autorstwa Marcina Zgrzywy oraz koszulkę z autografami Kamila Stocha, Adama Małysza i Stefana Horngachera, którą przysłali do nas Krzysztof i Leszek Bukowscy! Całość zakończyliśmy oczywiście tradycyjnym „światełkiem do nieba” przygotowanym przez Pana Patrycjusza Nowopolskiego. Choć liczenie jeszcze trwa już teraz możemy powiedzieć z całą pewnością, że pieniądze zebrane podczas 26. Finału WOŚP w Dębnie mocno przekroczą 40 tysięcy złotych!

reklama

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Dębna za gorące serca, otwarte na potrzeby innych oraz wspaniałą, wspólną zabawę do późnych godzin wieczornych! Dziękujemy naszym kochanym wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas i nie patrząc na warunki atmosferyczne dzielnie kwestowali cały dzień na ulicach Dębna. Podziękowania składamy również na ręce Pani Katarzyny Kaliściak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie, Pań Joanny Symeniuk oraz Izabeli Grzegolskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie oraz Pani Ewy Świderskiej za ogromną pomoc w organizacji i przeprowadzeniu wydarzenia! Dziękujemy naszym cudownym sponsorom, którzy od lat wspomagają nas poprzez ofiarowanie rzeczy na licytację. Było Was tylu, że aby wymienić wszystkich i nikogo nie pominąć trzeba spędzić na myśleniu kilka dobrych godzin dlatego wybaczcie nam, że nie zostaliście w tym artykule wymienieni z imienia i nazwiska, ale pamiętajcie, że jesteśmy ogromnie wdzięczni i doceniamy każdy Wasz, najdrobniejszy nawet gest!

Z serdecznym pozdrowieniem i wyrazami wdzięczności

Michał Cholewiński – szef sztabu WOŚP w Dębnie