Inwestują w młodzież i sport w Witnicy

stadion miejski dąb dębno

fot. Maciej Sadłowski

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Witnicy, którzy już wkrótce doczekają się modernizacji Stadionu Miejskiego pod kątem lekkoatletyki. Włodarzom miasta udało się bowiem zdobyć sporą dotację na realizację inwestycji.

Jak udało nam się dowiedzieć, włodarzom gminy Witnica udało sie pozyskać około 700 tysięcy złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W ramach zadania zostanie wybudowana bieżnia tartanowa, skocznia do skoku w dal i wzwyż, a także rzutnia do pchnięcia kulą. Cała inwestycja zostanie zrealizowana na Stadionie Miejskim.

reklama

Inwestycja warta ponad 1,4 miliona złotych otrzymała dotację w wysokości 709 tysięcy złotych. W ramach zadania zostanie wybudowana czterotorowa nawierzchnia  o długości 400 metrów, bieżnia prosta czterotorowa o długości 100 metrów, skocznia do skoku wzwyż i w dal, a także rzutnia do pchnięcia kulą.

– Nową nawierzchnię będziemy mogli udostępnić uczniom witnickich szkół, aby ćwiczyli  biegi sprinterskie, średnio i długodystansowe, skok wzwyż, skok w dal, trójskok oraz  pchnięcie kulą. Układ boiska nie zmieni się,  więc nadal będą mogły być na nim rozgrywane mecze piłkarskie. Docelowo chcemy stworzyć sekcję lekkoatletyczną – powiedział Burmistrz Dariusz Jaworski.

To doskonała wiadomość dla młodych mieszkańców Witnicy, którzy będą mieli doskonałe warunki do podnoszenia swoich umiejętności. Wielka szkoda, że na chwilę obecną nie doczekaliśmy się podobnej inwestycji w Dębnie, a młodzi dębnianie nie mają dostępu do warunków na podobnym, wysokim poziomie. Szkoda, że u nas tak rzadko korzystamy z dofinansowań oferowanych przez Ministerstwo Sportu, przykład Witnicy pokazuje, że warto działać, tym bardziej, że posiadamy jeden z najpiękniejszych obiektów w północno-zachodniej Polski, a stan trybun i bieżni pozostawia wiele do życzenia.