Co dalej z budową rond w Dębnie?

budowa ronda dębno

fot. debno.pl

W ostatnim czasie rozgorzała dyskusja na temat budowy ronda w ciągu ulicy Kostrzyńskiej. Dzisiaj opublikowano oficjalny komunikat na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębnie.

Gmina Dębno od lat zabiega od budowę rond na ulicy Kostrzyńskiej. Pierwsze z nich ma zostać wybudowane na skrzyżowaniu z ulicami Zachodnią i Słowackiego, a drugie na skrzyżowaniu z Włościańską oraz Dargomyską.

reklama

– Już od wielu lat podejmujemy działania w kierunku budowy ronda. Najbardziej zaawansowane prace związane są z powstaniem ronda na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Zachodniej  – powiedział Burmistrz Piotr Downar dla debno.pl. – Gmina Dębno wywiązała się ze wszystkich zobowiązań. Już od czterech lat posiadamy kompletny projekt budowlany. W zeszłym roku dokonaliśmy rozbiórki budynku, który kolidował z planowaną inwestycją. Jesteśmy gotowi partycypować w kosztach inwestycji – dodał.

Nie tak dawno informowaliśmy Was, że Burmistrz spotkał się z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby porozmawiać na temat wspominanych inwestycji. – W projekcie planu realizacji inwestycji GDDKiA na 2018 rok ujęto przebudowę skrzyżowania ulic Kostrzyńskiej, Słowackiego i Zachodniej. Wnioskowałem również o budowę drugiego ronda na skrzyżowaniu ulic Dargomyskiej, Kostrzyńskiej i Włościańskiej – powiedział Burmistrz.

– Zgodnie z ustaleniami z Radą Miejską w Dębnie zadeklarowałem wsparcie finansowe w wysokości 1,5 mln złotych na realizację inwestycji. Mam nadzieję, że nasze wieloletnie starania w końcu zostaną sfinalizowane, a powstanie ronda usprawni ruch komunikacyjny i poprawi bezpieczeństwo na drogach w Dębnie – podsumował.