Pierwsze efekty programu Mieszkanie+

Od radnego Dariusza Gaczyńskiego z PiS – inicjatora programu Mieszkanie+ w Dębnie uzyskaliśmy garść informacji na temat tego programu i jego pierwszych efektach.

– W Jarocinie uroczyście wręczono 366 rodzinom, przydziały na mieszkania budowane przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TBS) w ramach rządowego programu Mieszkanie plus – możemy przeczytać w serwisie internetowym wpolityce.pl. Wybudowane mieszkania mają po 55 i 35 metrów kwadratowych. Przede wszystkim są wydzielane rodzinom wychowującym dzieci do 15. roku życia z poziomem dochodu uniemożliwiającym staranie o uzyskanie mieszkania komunalnego.

reklama

Ponadto kończy się budowa 186 mieszkań w Białej Podlaskiej. – Jak poinformował prezydent miasta, koszt wynajmu 50 metrowego mieszkania w ramach tego programu razem z kosztem mediów (woda, ścieki, ogrzewanie), nie powinien przekroczyć kwoty 900 zł miesięcznie – czytamy dalej.

Jak wygląda sytuacja w Dębnie? Pisaliśmy o tym kilka dni temu. – Jak udało nam się dowiedzieć, na czwartkowej sesji z 30 listopada, po kolejnym z rzędu zapytaniu radnego Dariusza Gaczyńskiego z Klubu Radnych  PiS , Burmistrz Dębna wyraził opinię o przygotowanym ewentualnie terenie pod budowę mieszkań w ramach rządowego programu i jest za przekazaniem gruntów pod zarząd Krajowego Zasobu Nieruchomości.