Mieszkanie Plus w Zachodniopomorskim. Co z Dębnem?

24 listopada w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyła się konferencja dotycząca możliwości realizacji programu Mieszkanie Plus. Nie zabrakło na niej Starosty Powiatu Myśliborskiego – Danuty Patkowskiej.

Wkrótce na terenie województwa zachodniopomorskiego powstanie ponad 1100 mieszkań z rządowego programu Mieszkanie Plus. W tej sprawie podpisano już porozumienie pomiędzy gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Krajowy Zasób Nieruchomości poszukuje działek odpowiednich pod budownictwo mieszkaniowe i chce poznać opinie gmin dotyczące lokalizacji mieszkań z opcją dojścia do własności.

reklama

W programie Mieszkanie Plus wezmą udział między innymi gminy Myślibórz (50 mieszkań), Chojna (36 mieszkań), czy Choszczno (50 mieszkań).

Na liście zabrakło gminy Dębno. Jak udało nam się dowiedzieć, na czwartkowej sesji z 30 listopada, po kolejnym z rzędu zapytaniu radnego Dariusza Gaczyńskiego z Klubu Radnych  PiS , Burmistrz Dębna wyraził opinię o przygotowanym ewentualnie terenie pod budowę mieszkań w ramach rządowego programu i jest za przekazaniem gruntów pod zarząd Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Budowa nowych mieszkań ma docelowo pozwolić młodszym ludziom szybciej pozyskać własne mieszkanie, co ma przyczynić się  zapobieganiu dalszego wyludniania się Dębna.