Żyjewski w Top15 Manhunt International!

fot. zarchiwummiss.eu

Pochodzący z Różańska Piotr Żyjewski reprezentował Polskę na światowym konkursie piękności Manhunt International. 27 listopada 2017 r. w Siam Pavalai Royal Grand Theatre w Bangkoku (Tajlandia) odbył się wielki finał wyborów najprzystojniejszego mężczyzny świata. Piotr jako jedyny reprezentant Europy i pierwszy Polak w historii trafił do finałowej piętnastki. Otrzymał również tytuł komplemetarny 2 Wicemister Gentle People Thailand od głównego partnera konkursu.

reklama

Piotr Żyjewski urodził się 25 czerwca 1991 r. w Dębnie. Ma 186 cm wzrostu. Ukończył Akademię Sztuki w Szczecinie, kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność dyrygentura i edukacja muzyczna. W czasach szkolnych uprawiał lekkoatletykę i zdobył kilka medali. Obecnie biega w maratonach. W 2016 r. zdobył koronę polskich maratonów. Gra także w tenisa ziemnego. Mając 11 lat, za namową dziadka zaczął grać na saksofonie. Skończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną w Myśliborzu, a później w Gorzowie Wielkopolskim. Przez wiele lat współpracował z Zamkiem Książąt Pomorskich oraz z Teatrem Polskim w Szczecinie. W wolnym czasie zajmuje się modą. Śpiewał w chórze akademickim. Występował dużo w Polsce, ale też w Danii, Czechach, Niemczech i USA. Po ukończeniu studiów otworzył firmę gastronomiczną. Obecnie mieszka w Warszawie i jest w trakcie komponowania swoich autorskich piosenek i przygotowywania solowej płyty.

Konkurs Manhunt International jest najstarszym męskim konkursem piękności, organizowanym od 1993 r. Od 2010 r. delegowaniem kandydatów na wybory najprzystojniejszego mężczyzny zajmuje się redakcja portalu „Z archiwum Miss”. W tym roku tytuł Manhunt International otrzymał Truong Ngoc Tinh z Wietnamu.