Utopił szczeniaki w dębnowskim jeziorze!

policja

fot. google.com

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. Najwyraźniej zapomniał o tym 53-letni mieszkaniec Dębna, który zamiast oddać szczenięta do schroniska, utopił je w jeziorze. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dębnie zatrzymali sprawcę, który usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo może mu nawet grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 14:30, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymał informację, że w okolicy jeziora Lipowo w Dębnie znajduje się mężczyzna, który w torbie ma małe szczeniaki i  będzie chciał je utopić.

Na miejsce natychmiast wysłany został policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali tam 53 – latka. Mężczyzna został zatrzymany.  Podczas rozmowy z mundurowymi potwierdził, że w torbie  w której było 9 szczeniąt umieścił cegłówkę a następnie wrzucił ją do jeziora.

Sprawca wskazał funkcjonariuszom miejsce gdzie wrzucił czworonogi do wody.

reklama

Na miesce zdarzenia przyjechali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Dębna, którzy przeszukali dno jeziora. W wyniku tych czynności wyłowili reklamówkę w której znajdowały się cztery martwe szczenięta i cegła. Pozostałych szczeniąt nie odnaleziono.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji w Dębnie. 53 – latek był trzeźwy.  Podczas prowadzonych z jego udziałem czynności procesowych, przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zgodnie z treścią art. 35 pkt. 2 Ustawy o ochronie zwierząt.

Za uśmiercenie szczeniąt ze szczególnym okrucieństwem grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: myslibórz.policja.gov.pl