Skórzane portfele – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przed nami miesiące, które obfitować będą w wiele okazji do robienia prezentów naszym najbliższym. Mikołajki czy Święta Bożego Narodzenia to dni, w których pragniemy, by każda z ważnych dla nas osób otrzymała nie tylko piękny wizualnie ale i praktyczny prezent. To właśnie użyteczne prezenty cieszą najbardziej. Nic dziwnego – patrząc każdego dnia na gadżet otrzymany od ukochanej osoby robi się cieplej na sercu. Nawet w środku mroźniej zimy. Jednym z najczęściej kupowanych prezentów są portfele skórzane, paski oraz torebki. To produkty uniwersalne i takie, które służyć powinny przez wiele sezonów.

Zarówno męskie, jak i damskie portfele skórzane powinny być skrojone tak, by obdarowana osoba mogła cieszyć się z ich korzystania. W momencie podjęcia decyzji zakupowej warto zwrócić uwagę na kilka czynników.

Wybieramy portfel damski

Skórzane portfele damskie to produkt, który na rynku występuje w nieograniczonych ilościach. Wybierać można spośród portfeli ze skóry naturalnej, portfeli ze skóry ekologicznej, portfeli składanych, portfeli z ochroną RFID. Skórzany portfel damski w jednym modelu potrafi występować w kilku kolorach, często posiada specjalne wszywki czy okucia. Mając taki wybór należy kierować się przede wszystkim względami estetycznymi, charakterem i stylem obdarowanej osoby oraz funkcjonalnością.

reklama

Wybierając portfel dla aktywnej kobiety zwróć uwagę, czy posiada odpowiednią liczbę przegród, czy jest prosty w otwieraniu. Nie bez znaczenia dla kobiety jest też metka. Najmodniejsze w tym sezonie skórzane portfele od projektantów zrobione są z matowej skóry o średniej grubości licu, wykończone tłoczonym napisem projektanta w złotym lub srebrnym kolorze lub przewrotnie – portfele obsypane cekinami lub wykonane z błyszczącej, pikowanej skóry.

Jak nie przepłacić za skórzany portfel?

Przy wyborze solidnego i praktycznego, a przy tym trwałego portfela skórzanego nie należy kierować się zasadą – im drożej, tym lepiej. Może okazać się, że tanie portfele skórzane będą się sprawować równie dobrze, co ich droższe odpowiedniki. Przed dokonaniem zakupu idealnego portfela damskiego lub męskiego warto sprawdzić stronę producenta. Z reguły każdy z nich opisuje proces powstawania produktu, często przedstawiając poszczególne jego etapy. Im proces powstawania portfela skórzanego jest bardziej pracochłonny, a materiały dokładniej dobrane możesz mieć pewność co do komfortu jego użytkowania. Nawet światowi projektanci do produkcji męskich i damskich portfeli używają skóry ekologicznej. My zachęcamy do czerpania z zasobów rodzimych produkcji, które do tworzenia swoich gadżetów używają skóry naturalnej. Może okazać się, że wybór taniego portfela skórzanego będzie lepszą inwestycją niż zainwestowanie w gadżet z wybiegu.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy wybrany przez nas damski lub męski portfel skórzany spełni nasze oczekiwanie będzie zakup przez nas i testowanie innego produktu danej marki lub najprostsze współcześnie i najbardziej dostępne rozwiązanie – w Internecie istnieje wiele forów dotyczących konkretnych marek i produktów. Warto skorzystać z opinii innych użytkowników.

Bardzo bogatą i niezwykle ciekawą ofertę portfeli zarówno męskich jak i damskich możecie obejrzeć tutaj.