Trwa modernizacja boiska przy Daszyńskiego!

fot. debno.pl

Na boisku przy ulicy Daszyńskiego trwa remont boiska sportowego. Inwestycja jest realizowana przy współpracy Gminy Dębno z Uczniowskim Klubem Sportowym Dębno, który na co dzień korzysta z obiektu.

Obecnie w UKS Dębno szkoli się ponad 200 dzieci, a dziesięć drużyn w sześciu kategoriach wiekowych zostało zgłoszonych do rozgrywek organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.

reklama

– Wydaje się więc zasadnym, aby dzieciom z naszej gminy stworzyć lepsze warunki dla rozwoju. Koszt realizacji całej inwestycji wynikający z kosztorysu inwestorskiego wynosi około 800 tyś zł, ale kiedy prezes Klubu Tomasz Pluciński zaproponował wspólne działania, postanowiliśmy połączyć siły i podpisano specjalne porozumienie o współpracy w zakresie tego przedsięwzięcia. Gmina zabezpieczyła w tegorocznym budżecie 170 tys. zł na ten cel – powiedział Burmistrz Piotr Downar.

W ramach zadania trwa modernizacja płyty głównej boiska, jak również wybudowane zostanie boisko typu orlik ze sztuczną nawierzchnią. Boisko doczeka się instalacji nawadniającej i oświetlenia. Poprawie ulegnie również infrastruktura – szatnie, toalety i miejsca siedziące.

źródło: debno.pl