Dofinansowanie unijne na inwestycje w Dębnie!

strefa ekonomiczna dębno

fot. debno.pl

W środę 1 sierpnia w Myśliborzu oficjalnie podpisano umowę na dofinansowanie projektów z Unii Europejskiej, które będą realizowane w gminie Dębno. Naszą jednostkę reprezentował Burmistrz Piotr Downar.

– Jest to zwieńczenie dwuletnich prac i przygotowań w ramach Kontraktu Samorządowego Lider Pojezierzy. Samorządy, które wspólnie zrealizują aż 26 projekty to: Powiat Myśliborski i Choszczeński oraz Gminy Barlinek, Choszczno, Dębno, Myślibórz, Pełczyce i Trzcińsko Zdrój. Wartość wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego dla Gminy Dębno to ponad 5,2 mln złotych – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

reklama

W ramach podpisanej umowy, gminie Dębno udało się otrzymać dofinansowanie na poprawę jakości kształcenia w Szkołach Podstawowych w Cychrach, Smolnicy, Sarbinowie, Różańsko i nr 1 w Dębnie.

Ponadto otrzymano środki na budowę ścieżki rowerowej na odcinku Sarbinowo – Cychry oraz na odcinku Dębno – Smolnica. W ramach dofinansowania zostaną uzbrojone tereny inwestycyjne w Strefie Przemysłowej w Dębnie.