Ukradł auto. Został zatrzymany!

policja

fot. google.com

W przeciągu 3 dni od momentu zgłoszenia kradzieży samochodu osobowego marki Ford Focus, policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego z Komisariatu Policji w Dębnie ustalili sprawcę tego czynu, a następnie zatrzymali go. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione auto. 41-letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do dębnowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży samochodu osobowego marki Ford Focus. Policjanci z Komisariatu Policji w Dębnie wykonali niezbędne ustalenia, sprawdzenia i szereg czynności operacyjnych, pozyskali informacje, a następnie je weryfikowali. Już po 3 dniach wytypowano prawdopodobnego sprawcę tego przestępstwa.

W efekcie tych działań 41-letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego, został zatrzymany na jednej z ulic Dębna znajdując się w skradzionym pojeździe. Mężczyzna był bardzo zaskoczony pojawieniem się funkcjonariuszy. Pojazd został zabezpieczony, a po przeprowadzeniu oględzin i zabezpieczeniu śladów powrócił do prawowitego właściciela.

W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili także inne przedmioty, jak się okazało pochodzące z przestępstwa. Mundurowi ujawnili i zabezpieczyli piłę spalinową łańcuchową, polerkę samochodową, przedłużacze, radioodtwarzacz, kable rozruchowe, kompresor akumulatorowy, lampę przenośną warsztatową, dwie szlifierki kątowe oraz rower o łącznej wartości ponad 2000 złotych. Zabezpieczone przedmioty pochodziły z dokonanych przez zatrzymanego trzech innych kradzieży z włamaniem, które dokonał w okresie od 20 do 23 lipca 2017 roku. Wszystkie zabezpieczone przedmioty wróciły do ich właścicieli.

reklama

Po zebraniu wszystkich materiałów w tej sprawie, 41 – latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Dębna, po raz kolejny udowodnili, że dzięki zaangażowaniu, szybkiemu i profesjonalnemu działaniu, doprowadzili do ustalenia sprawcy oraz odzyskali utracone mienie.

st. asp. Jacek Poleszczuk