Zabezpieczyli marihuanę i zlikwidowali uprawę konopii

policja

fot. google.com

Za przestępstwa narkotykowe odpowie 27-latek mieszkaniec powiatu myśliborskiego, którego w ubiegłym tygodniu zatrzymali kryminalni z Komisariatu Policji w Dębnie. Policjanci w efekcie przeszukania zabezpieczyli susz marihuany oraz 92 rośliny konopi indyjskich i specjalistyczny sprzęt do ich uprawy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu dębnowscy kryminalni zatrzymali 27-latka mieszkańca powiatu myśliborskiego, który w swoim miejscu zamieszkania uprawiał konopie oraz posiadał środki zabronione. W efekcie przeszukania policjanci zabezpieczyli marihuanę w postaci suszu roślinnego o łącznej wadze 43 gramów netto,  92 sztuki roślin konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz 35 sztuk nasion marihuany. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt do ich uprawy:  lampy, przetwornicę do lampy, młynek do kruszenia suszu, wagę elektroniczną oraz nawozy.

Po wykonanych na miejscu czynnościach, 27 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

reklama

Po zebraniu całości materiałów, Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu o zastosowanie wobec 27 – latka, środka zapobiegawczego w postaci dozoru. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo, mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Myślibórz