WakePark na jeziorze w Dębnie?!

fot. SBC Wakeboard

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku nad jeziorze Lipowo w Dębnie zostanie wybudowany wyciąg narciarski nad taflą wody. Łączny koszt inwestycji to 200 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że są mocno zaawansowane plany wybudowania wyciągu narciarskiego nad taflą jeziora Lipowo. Wstępny koszt wybudowania WakeParku szacuje się na 200 tysięcy złotych.

reklama

– W budżecie takiej kwoty zapisanej nie ma. Jest generalnie wola Rady na zbudowanie czegoś takiego na naszym jeziorze i chcielibyśmy, aby to wystartowało jeszcze w tym sezonie. Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwoleń wodno – prawnych. Czekamy na decyzję o warunkach zabudowy i przymierzamy się do projektu technicznego.  Jeśli pieniądze byłyby przyznane teraz, to jest szansa, że na ten sezon coś takiego będzie wykonane – powiedział dyrektor OSiR na sesji Rady Miejskiej.

Długość wyciągu miałaby wynosić 230 metrów, a zimą miałby być składany. – Myślę, że to urządzenie byłoby dosyć dużą atrakcją.   Nasze jezioro jest zbyt małe, aby uprawiać inne sporty.  To urządzenie byłoby przenośne i składane po sezonie – podsumował.