Szpital w Dębnie stawia na rozwój!

fot.

Dobre wiadomości napłynęły do nas ze Szpitala w Dębnie. Udało się pozyskać środki na wykonanie własnego ujęcia wody oraz na prace modernizacyjne. A co najważniejsze placówka będzie starać się o przywrócenie świadczenia obsługi świąteczno – nocnej.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał szpitalowi decyzję o sfinansowaniu w całości własnego ujęcia wody. Umowa z Funduszem zostanie podpisana w maju. Natomiast jeszcze w kwietniu, w konsekwencji złożonej na konkurs dokumentacji, spodziewana jest decyzja NFZ dotycząca zakontraktowania usług poradni urologicznej.

reklama

W ostatnich dniach szpital skorzystał również z dopłaty otrzymanej od Starostwa Myśliborskiego i Gminy Dębno. Kolejne środki dla placówki, przeznaczone m.in. na remonty i modernizacje, są procedowane przez obu właścicieli. Owocem tego mają być np. nowe pomieszczenia dla rejestracji pacjentów, rehabilitacji oraz możliwość rozszerzenia diagnostyki szpitalnej.

Co istotne, szpital przygotowuje się również do realizacji świadczeń obsługi świąteczno – nocnej, widząc takie możliwości w zmianach systemu finansowania szpitali planowanych od 1 października 2017r.

Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o.