Nikodem Mazur Laureatem finału wojewódzkiego OKR

23 kwietnia, na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, odbył się finał wojewódzki 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii: Teatr jednego aktora. 7 finalistów z całego województwa walczyło o tytuł Laureata i kwalifikację na Ogólnopolskie Spotkania OKR „Sam na scenie”, które odbędą się w czerwcu, w Słupsku.

Jurorzy pod przewodnictwem profesor Moniki Rasiewicz, z Krakowa, wyróżniło 4 monodramistów i przyznało tytułu Laureata dwóm wykonawcom: Katarzynie Dominiak ze Świnoujścia za spektakl „Kobieta: Camille Claudel” oraz Nikodemowi Mazurowi, z Teatru KOD, za spektakl „Cygan„.

reklama

Przewodnicząca jury po wręczeniu nagród krótko omówiła poszczególne występy, ale dłużej zatrzymała się przy „Cyganie” mówiąc, że dawno nie oglądała tak wzruszającej historii na scenie, tak pięknie ubranej w soczyste słowa, tak rzadko opowiadającej o życiu Romów i tak dobrze zagranej przez młodego człowieka. Inny juror dodał, że ten spektakl będzie zauważony wszędzie, więc powinniśmy go pokazywać na wielu festiwalach.

Trzeba podkreślić, że Nikodem jest piątym aktorem Teatru KOD, który dostał się do ogólnopolskiego finału OKR. Jego poprzednikami byli: Magda Tkacz-Suszek, Damian Smykowski, Bartek Mazurkiewicz i Paula Jarmołowicz.  (wan)