Wyniki 44. Maratonu Dębno!

44 maraton dębno

fot. edebno.pl

W ubiegłą niedzielę 2 kwietnia mieliśmy okazję wspólnie emocjonować się 44. Maratonem Dębno. Warto już teraz sprawdzić dokładne wyniki!

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Bonifacy Wambua Nduva z Kenii, który dystans ponad 42 kilometrów przebiegł z czasem 02:16:47. Zwycięzca zostawił za sobą Silasa Kiprono Too oraz Jamesa Mutuę Mbiti. Najlepszym Polakiem okazał się Paweł Związek reprezentujący barwy zespołu Wieczorne Bieganie w Szczecinie. Na czternastym miejscu linię mety przekroczył Łukasz Hryciuk z Dębna.

reklama

Kwietniowy maraton był jednak Mistrzostwami Polski Kobiet. Najlepszą Polką okazała się Dominika Stelmach z RK Athletics Warszawa z czasem 02:41:13. Zawodniczka została wyprzedzona jedynie przez Kenijkę – Kellen Mukami Wathira. Zawody ze srebrnym medalem ukończyła Paulina Golec z AZS AWF Kraków, a brąz wywalczyła Arleta Meloch reprezentująca Olimpię Grudziądz.

Najlepszym strażakiem w Polsce okazał się Mateusz Łańduch (również najlepszy nauczyciel), wśród policjantów wygrał Łukasz Wróbel z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Wszystkie wyniki 44. Maratonu Dębno możecie sprawdzić klikając TUTAJ.