Dębnianki w finale wojewódzkim!

fot. sp1debno.edupage.org

W czwartek, 30 marca, odbyły się w Myśliborskim Ośrodku Kultury przesłuchania etapu powiatowego Małego Konkursu Recytatorskiego, który jest integralną częścią 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały laureatki konkursu gminnego: Hania Taracińska (kl. 2c, kategoria klasy 1-3) oraz Maja Getman (kl. 4a, kategoria klasy 4-6).

Po przesłuchaniu  wszystkich uczestników Jury przyznało 3 kwalifikacje na etap wojewódzki oraz 7 wyróżnień. Z radością i dumą informujemy, że w gronie laureatów znalazła się nasza uczennica Maja Getman i reprezentować będzie naszą szkołę w finale wojewódzkim w Szczecinie. Świetnie recytowała także Hania Taracińska zdobywając zaszczytne wyróżnienie.

reklama

Warto nadmienić, że recytatorzy z naszej gminy to bardzo silna i utalentowana grupa, ponieważ w gronie laureatów znalazła się również Nikola Klimek z dębnowskiego Teatru KOD (kategoria: gimnazjum), a wyróżnienia zdobyły ponadto obie reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 3, tj. Wiktoria Zając i Pola Dec.

Składam wszystkim uczestniczkom ogromne gratulacje i życzę powodzenia Mai i Nikoli w finale wojewódzkim.

Grzegorz Kulbicki