Myślibórz włączony do Strefy Ekonomicznej!

fot. mysliborz.pl

Tereny wokół Myśliborza zostały oficjalnie włączone do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Myśliborzu.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna rozrosła się obecnie na trzy województwa: zachodniopomorskie, lubuskie oraz wielkopolskie. Jedna z podstref znajduje się w Dębnie, a teraz do tego grona dołączył Myślibórz.

reklama

– Kiedy zabieraliśmy się za ten temat, słyszeliśmy wiele głosów sceptycznych, żeby nie powiedzieć, wątpiących w sens poświęcenia czasu, pieniędzy i zaangażowania temu tematowi; że bliskość stref przemysłowych w Dębnie czy Barlinku z góry przekreśla jakiekolwiek szanse na uruchomienie strefy w Myśliborzu. Ale nie poddaliśmy się. W ciągu 8 miesięcy skompletowaliśmy dwie teczki dokumentów, pozwoleń, porozumień, map i pism. Doprowadziliśmy do trójstronnego spotkania z dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych i Marszałkiem Województwa Olgierdem Geblewiczem. Jesienią 2015 roku położyliśmy kompletny wniosek w KSSSE o poszerzenie administracji strefy o tereny położone w Gminie Myślibórz. Cieszę się, że upór, konsekwencja i determinacja przyniosły wreszcie w tej, jakże ważnej sprawie, oczekiwany rezultat – powiedział Burmistrz Piotr Sobolewski cytowany przez mysliborz.pl.

Teraz tereny w Myśliborzu zostaną zagospodarowane. Łączny koszt inwestycji to 10 milionów złotych. Obszar zostanie włączony do systemu wodociągów i kanalizacji, a także zostanie doprowadzona energie elektryczna.