Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni!

policja

fot. google.com

Funkcjonariusze Policji w Dębnie zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu nielegalnie ukrywał broń palną krótką oraz amunicję w liczbie 24 sztuk. 40-latkowi grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

– Policjanci z Dębna otrzymali informację o awanturującym się w swoim mieszkaniu 40- latku. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie realizacji interwencji, w mieszkaniu sprawcy funkcjonariusze ujawnili należącą do niego broń palną krótką wraz z amunicją w ilości 24 sztuk. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć w jaki sposób broń weszła w jego posiadanie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

40-letni mężczyzna po wytrzeźwieniu przyznał się do nielegalnego posiadani broni palnej i amunicji. – Prokurator po zapoznaniu się z materiałami tej sprawy zgromadzonymi przez policjantów zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór – podsumowano.