Prognoza cen paliw na początek 2017 roku

fot. forsal.pl

Wielkimi krokami zbliżamy się do 2017 roku. Tymczasem na stronie internetowej Głosu Szczecińskiego opublikowano właśnie prognozę cen paliw na najbliższe dni. Niewykluczone są obniżki cen!

Przed Świętami Bożego Narodzenia średnio za litr benzyny 95-oktanowej musieliśmy zapłacić 4,75 złotych, natomiast za diesla – 4,64 złotych. – Jest to reakcja na trend wzrostowy obecny na rynku hurtowym w ostatnim czasie. Widać jednak wyhamowanie podwyżek cen w hurcie, a nawet zauważyć można było w tym tygodniu niewielkie spadki cen we wspomnianym segmencie rynku – powiedział Jakub Bogucki pracujący w roli analityka portalu internetowego e-petrol.pl.

reklama

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach ceny paliw powinny się ustabilizować, ewentualnie zmieniać o 2-3 grosze w górę lub w dół. Znacznie trudniej można przewidzieć ceny w 2017 roku. – Z jednej strony Rosja i kraje OPEC zapowiedziały ograniczenie wydobycia w celu wywołania wzrostu utrzymujących się na niskim poziomie notować ropy naftowej. Z drugiej strony zapasy surowca w USA wzrosły do prawie pół biliona baryłek, w dodatku kraj ten będący jednym z największych producentów ropy może zwiększyć swoje wydobycie. W efekcie notowania ropy naftowej mogą nie pójść znacznie w górę – podsumowano.

źródło: Głos Szczeciński