W świątecznej atmosferze…

fot. ZSP Dębno

Podtrzymanie tradycji świątecznych, utrwalenie tekstów kolęd w trzech językach, wytworzenie świątecznej atmosfery oraz rozśpiewanie uczniów przed świętami Bożego Narodzenia był między innymi celem „IV Festiwalu Kolęd”.

Ten dzień, zaczął się bardzo wyjątkowo dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wraz z wychowawcami przygotowali oni wigilie klasowe, na których nie zabrakło tradycyjnych potraw, kolędowania i wspólnego dzielenia się opłatkiem. Podczas tych wspaniałych chwil, przy wigilijnym stole, odbył pierwszy z konkursów. Oceniane były stoły, w różnych kategoriach: tradycyjne potrawy, wystrój, zaangażowanie oraz inne staropolskie tradycje. Wyłonienie zwycięskiej klasy, było bardzo trudne. Po burzliwej naradzie, jury w składzie Ewelina Kowalska, Tomasz Wujda wyłoniło trzy klasy zasługujące na zwycięstwo:

 • I a ZSZ wychowawca Bożena Ferkaluk
 • II Technikum- wychowawca Joanna Zadrozińska
 • II B LO- Wychowawca Joanna Misiewicz

Nagrodą za przepiękne przygotowanie wigilii jest pizza dla klasy, którą mogą zamówić na dowolnej godzinie wychowawczej.

Po wigilijnej wieczerzy, wszyscy uczniowie naszej szkoły, zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie przywitała nas klasa I a LO z przygotowanymi Jasełkami. Skład aktorów wyglądał następująco:

 • Hubert Suda
 • Martyna Jakubowska
 • Julia Gąsior
 • Barylak Joanna
 • Gnatowska Klaudia
 • Wierzbicki Alan
 • Jakóbczyk Natalia
 • Jakuszewski Grzegorz
 • Kudła Sara
 • Leończyk Tomasz
 • Szczepańska Sara
 • Wolski Arkadiusz
 • Filipowska Oliwia

Wystąpienie to, wzbudziło niesamowite emocje, dowodem czego były gromkie brawa na koniec przedstawienia.  Za przygotowanie tak wspaniałej inscenizacji, cała klasa otrzymała „Immunitet Szkolny” na przeniesienie dowolnego sprawdzianu na inny termin.

Zaraz po Jasełkach odbył się konkurs kolęd, który był prowadzony przez uczennice klasy II a LO:

 • Aleksandę Godzik
 • Aleksandę Szumiło

Niestety, nieśmiałość uczniów przyczyniła się do chwili zastoju podczas konkurencji. Chcąc pokazać,  jak należy wykonać zadania konkursowe, które polegało na zaśpiewaniu kolędy w wersji karaoke, jako pierwsze wystąpiło całe grono pedagogiczne wraz z dyrekcją. Po tym występie, nie trzeba było już nikogo zachęcać do wspólnej zabawy. Organizatorom, było bardzo miło, gdyż do konkurencji przystąpiły wszystkie odziały naszej szkoły, były również występy w duetach. Obecni uczniowie, mogli zobaczyć, że podtrzymując tradycję świąteczne można się wspaniale bawić. Całość konkursu bacznie obserwowało jury w składzie: Bartosz Zadroziński, Ewelina Kowalska oraz Anna Lenartowicz, które po zakończeniu wyłoniło zwycięzców IV Festiwalu Kolęd w ZSP Dębno:

1 miejsce: Klasa III a Liceum Ogólnokształcące – wychowawca Wiesława Magdziarek

reklama

2 miejsce: Klasa IV Technikum Nr 1- wychowawca Jadwiga Herbin

3 miejsce: Klasa I Technikum – wychowawca Andrzej Brzozowski

Wyróżnienie- Duet Roku: Mateusz Kowalczyk, Karol Szałek klasa III T

Wyróżnienie: klasa Ib ZSZ

Wyróżnienie: klasa II a LO

Pod względem technicznym nad obsługą imprezy czuwali uczniowie klasy III Technikum Informatycznego: Krzysztof Pachciarek oraz Karol Szałek.

Był to czwarty festiwal i na pewno nie ostatni. Do dziś pamiętam pierwszy, który zorganizowałem w budynku przy ulicy Mickiewicza. Bardzo się cieszę, że obecnie obejmuje on już całą szkołę. Cały dzień spędziliśmy w miłej atmosferze, pełni wielu wzruszeń, zaś zachowanie młodzieży uświadomiło nam, że są wspaniali i można na nich liczyć podczas każdej szkolnej imprezy. Na pewno wyjdziemy z kolejnymi inicjatywami oraz  niespodziankami dla naszych podopiecznych.

Więcej zdjęć zobaczycie klikając TUTAJ.

                                                                                                                                                             Wicedyrektor
Tomasz Wujda