Nowe place zabaw i siłownie w gminie Dębno

fot. debno.pl

Nie tak dawno zakończono inwestycje z poprzedniego Budżetu Obywatelskiego polegające na budowie nowych placów zabaw i siłowni zewnętrznych w pięciu miejscowościach gminy Dębno. Łącznie na zadanie przeznaczono 180 tysięcy złotych.

reklama

– Przy szatni sportowej w Różańsku, na specjalnym podłożu zamontowano gotowy zestaw typu Street Workout, składający się z drabinek pionowych i poziomych, wysokiej i niskiej ławki, drążków i poręczy. Urządzenie to będzie wykorzystywane głównie do treningu siłowego i  jest świetną alternatywą dla siłowni – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębnie.

Nową siłownią zewnętrzną mogą pochwalić się również mieszańcy Smolnicy, natomiast plac zabaw z więżą, huśtawkami, bujakami i ławkami powstał w Dolsku. – Trzy nowe urządzenia wzbogaciły plac zabawa przy szkole w Barnówku. Dzieci już korzystają z: sześciokąta gimnastycznego, pomostu ruchomego z trapami oraz drabinki – czytamy dalej. Boisko do siatkówki, miejsce na ognisko, a także bramki i tablica do koszykówki, to z kolei inwestycja z Bogusławia.