15-lecie sekcji plastycznej Pastele

sekcja plastyczna pastele

fot. debno.pl

W ubiegły czwartek 8 grudnia w Dębnowskim Ośrodku Kultury odbył się jubileusz 15-lecia istnienia sekcji plastycznej Pastele. Młodzi artyści z Dębna i okolic od tak długiego czasu promują miasto na całym świecie.

reklama

– Ze swoimi plenerami malarskimi odwiedzili już Włochy, Francję, Szwajcarię, Niemcy, Holandię, Słowację, Egipt, Czechy, Słowenię, Chorwację, Belgię, Tunezję, Hiszpanię, Maroko, Watykan, Lichtenstein, Luksemburg, Monako i Turcję. Zorganizowali sześćdziesiąt wystaw plastycznych w Polsce, między innymi w Warszawie, Zakopanem, Palenicy, Kudowie- Zdrój, Kłodzku, Świeradowie, Szczecinie, Kołobrzegu, Świnoujściu, Gryfinie, Krakowie, Wadowicach i Częstochowie – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Jubileusz z okazji 15-lecia istnienia rozpoczął się od zaprezentowania przez uczestników swoich prac, po czym instruktor Aniela Głodna opowiedziała o pracy z grupą młodych osób. W kolejnej części Joanna Rau – dyrektor DOK przyznała nagrody za wybitne osiągnięcia artystyczne. W tym roku otrzymali je Wiktoria Gruchot, Izabella Cholewiński oraz Kacper Rosadziński. Specjalną nagrodę otrzymała za to wspominana Aniela Głodna.