Tydzień z Patronem Szkoły w Gimnazjum Publicznym

fot. debno.pl

fot. debno.pl

W czwartek 1 grudnia w Gimnazjum Publicznym w Dębnie zorganizowano finał imprezy turystycznej pod hasłem „Tydzień z Patronem Szkoły”. Głównym celem akcji było poznanie sylwetki patrona szkoły.

– W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę książek napisanych przez Arkadego Fiedlera. Na lekcjach geografii były przedstawiane filmy oraz prezentacje o Arkadym Fiedlerze. W czwartek delegacje klas pierwszych wzięły udział w drużynowym konkursie o patronie, w którym wygrała klasa Ia, drugie miejsce zajęła klasa Id, trzecie miejsce klasa If – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.
reklama

– W ramach święta nauczyciele geografii zorganizowali dla klas drugich i trzecich quiz oraz „podchody”, które wywołały najwięcej pozytywnych emocji. Pięć drużyn, które  najlepiej napisały test, ruszyły po szkole w poszukiwaniu skarbu znajdującego się na terenie gimnazjum. Pokonując kolejne etapy uczniowie rozwiązywali różne zadania ukryte w różnych gabinetach. Do zabawy zaangażowali się: M. Kubica, K.Włodarczyk, M. Umińska, M. Paliwoda, R. Kunisz oraz Pani Dyrektor Barbara Kornaś, gdzie w jej gabinecie znajdował się ostatni etap „podchodów”. Po zaciętej, ale pełnej śmiechu rywalizacji zwyciężyła klasa IIIg, drugie miejsce zajęła klasa IIIh, trzecie miejsce klasa IIIa – czytamy dalej.

Pan Waldemar Kościukiewicz specjalnie na ww. imprezę wykonał plakat oraz przeprowadził konkurs plastyczny. Pani Małgorzata Zalech przeprowadziła projekt z języka angielskiego „Arkady Fiedler w oczach młodzieży”.

Na wszystkich poziomach nauczania zorganizowano różne konkursy, które podzielono na kategorie. Wyróżniono następujących uczniów oraz klasy:

  • w kategorii „Podchody szkolne”- Izabela Cisek, Karolina Rejniak kl.IIIg
  • w kategorii „Plansza- j.angielski” – Paulina Walaszczyk, Maja Zarzycka kl.IIIe
  • w kategorii „Duża plansza- życiorys i podróże A. Fiedlera” – kl.If, kl.Ib, kl. Ig
  • w kategorii „Album” – Katarzyna Blicharz kl.Id
  • w kategorii gra edukacyjna – Julia Bogacka kl.IIIh
  • w kategorii praca plastyczna – Kacper Wiarus kl.IIIa, Julia Zając kl.IIa, Julia Pilecka kl.IIIb
  • w kategorii prezentacja multimedialna – Hanna Barylak kl Id
  • w kategorii gazetka klasowa – kl.Ig, kl.IIg, kl.IIIh
  • w kategorii „Test drużynowy” – Małgorzata Araszczuk, Wiktor Kowalski, Michał Wołącewicz kl.Ia

Dodatkowo wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w quizie, który prowadziły podczas przerw uczennice z klasy Ib: Daria Kłosowska, Roksana Śniegocka oraz Martyna Paszyńska. Nagradzały one słodyczami wszystkich uczniów, którzy poprawnie odpowiadali na pytania dotyczące naszego patrona. Prezentacja efektów realizacji poszczególnych zadań odbyła się na holu szkoły oraz w świetlicy.

Organizatorzy: Dorota Podbereska, Waldemar Pożarycki