Zabezpieczono sprzęt do produkcji marihuany
policja

fot. google.com

W jednym z mieszkań na terenie powiatu myśliborskiego, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, zabezpieczyli sprzęt do produkcji marihuany oraz susz roślinny także w postaci marihuany.

Na początku listopada 2016r, operacyjni z Myśliborza realizując własne czynności uzyskali informację dotyczącą produkcji oraz posiadania marihuany w jednym z mieszkań na terenie powiatu myśliborskiego.

Podjęte natychmiast działania pozwoliły ujawnić w mieszkaniu należącym do 51 letniego mężczyzny, sprzęt  służący do produkcji marihuany w postaci dwóch lamp boxa, wentylatora oraz namiotu o wartości około 12 000 tysięcy złotych a także susz roślinny w postaci marihuany o łącznej wadze 0,685 grama netto jak również siedem oryginalnie zapieczętowanych opakowań nasion konopi indyjskich.

reklama
Jak się okazało, całym procederem trudnił się 30 letni mężczyzna, który wynajmował pomieszczenie w mieszkaniu u swojego znajomego. Mężczyźni to mieszkańcy powiatu myśliborskiego. Zostali zatrzymani. Z ich udziałem zostały wykonane czynności podczas których 30 letni mężczyzna przyznał się w trakcie przesłuchania do produkcji oraz posiadania marihuany.

Zostały mu przedstawione zarzuty z art. 63 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Teraz groziu mu kara pozbawienia wolności do lat 3.