Wspólny spektakl szkolnych kół teatralnych

fot. debno.pl

fot. debno.pl

Współpraca kół teatralnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 z Dębna pozwoliła stworzyć i zaprezentować spektakl pt. „Rodzimy się i… umieramy”, który został wystawiony w niedzielę 27 listopada podczas mszy w Kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła.

reklama

W przedstawieniu udział wzięli uczniowie: Iga Wojtala (SP1), Roksana Frankiewicz (SP3), Julia Cichoń (SP3), Maja Getman (SP1), Martyna Woltman (SP1), Jakub Berliński (SP3). Opiekunami byli natomiast Joanna Białek, Joanna Symeniuk oraz Grzegorz Kulbicki.
Autorski scenariusz o życiu, przemijaniu i nieuchronnej śmierci przygotowany został przez nauczycieli: Joannę Białek, Joannę Symeniuk i Grzegorza Kulbickiego, z wykorzystaniem następujących tekstów: fragmenty Księgi Koheleta, poezje: ks. Jana Twardowskiego, Jana Pawła II i Leopolda Staffa oraz proza Ryszarda Kapuścińskiego. Motywy muzyczne zaczerpnięto z utworów Zbigniewa Preisnera, które doskonale uzupełniały nostalgiczne i refleksyjne teksty. Zwieńczenie spektaklu stanowiła prezentacja ukazująca listę osób z naszej parafii, które w tym roku odeszły do wieczności.