UKS Dębno rozwija skrzydła!
fot. UKS Dębno

fot. UKS Dębno

17 września br. Uczniowski Klub Sportowy Dębno zainaugurował swój pierwszy sezon. Po dwóch miesiącach na zajęcia uczęszcza dwieście dwadzieścia dzieci, a członkami wspierającymi stowarzyszenia stało się ponad 250 rodziców. W sezonie jesiennym rozgrywek ZZPN, który właśnie się zakończył wzięło udział dziewięć drużyn. Obecnie klub otwiera sekcję piłki ręcznej dziewcząt.

W rundzie jesiennej 180 zawodników, w sześciu kategoriach wiekowych, rywalizowało z lokalnymi drużynami z: Barlinka, Myśliborza, Mieszkowic, Lipian, Chojny, czy Cychr. Teraz młodzi piłkarze przygotowują się do rundy zimowej, trenując na trzech halach w Dębnie. – Zgodnie z naszymi celami wynik sportowy w młodszych kategoriach nie był najważniejszy, najwięcej radości przyniosła udana próba pogodzenia kilku ważnych dla Klubu spraw: jak największa ilość dzieci uczestnicząca w rozgrywkach, budowanie pozytywnych relacji miedzy wszystkimi dziećmi poprzez zmiany w poszczególnych składach, oswajanie dzieci z pełnym wachlarzem emocji (zwycięstwa, porażki), wprowadzanie kodeksu zasad i związanego z nim systemu nagród i kar oraz oczywiście podnoszenie poziomu sportowego. Realizacja tych zadań przed wszystkim spoczywa na naszych trenerach, którzy poprzez szkolenia oraz właściwe przygotowania do zajęć ciągle podnoszą też swoje umiejętności, ale bardzo też, liczymy na naszych wspaniałych rodziców, bez których na pewno nie uda nam się ich zrealizować – podsumował pierwsze miesiące Tomasz Pluciński prezes UKS Dębno.
Wspólne zdjęcie zawodników podczas inauguracji

Tymczasem poczyniono kolejne inwestycje na boisku sportowym przy ulicy Daszyńskiego, na którym trenują zawodnicy. W ostatnim czasie zamontowano ławki rezerwowych. Zakupiono też sprzęt sportowy do treningów. Przy wsparciu Gminy Dębno udało się wybudować ogrodzenie całego terenu, aby w godzinach nocnych uchronić go przed dewastacją i zaśmiecaniem. Natomiast w ciągu dnia teren będzie ogólnodostępny dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas. – Szczególne podziękowania należą się wszystkim Radnym, którzy jednogłośnie wsparli inicjatywę, co daję nam dodatkowe siły i utwierdza nas, iż podjęta przez nas inicjatywa jest dobra i potrzebna naszej Gminie – powiedział prezes klubu.

reklama

dzieci  podczas meczu

Podczas otwarcia sezonu zawodnicy UKS Dębno zaprezentowali się w nowych strojach sportowych. Dzięki współpracy ze znaną marką NIKE, rodzicom i sponsorom, zakupiono stroje meczowe dla wszystkich roczników, a wszystkie dzieci otrzymały na własność koszulki treningowe opatrzone klubowym logo. W ramach podpisanej umowy w cenach z wynegocjowanym dużym rabatem (35% od cen katalogowych) istnieje również możliwość zakupienia klubowych gadżetów, m.in.: koszulek, bluz, kurtek, czapeczek, spodenek, dresów, getrów. W biurze klubu przy ulicy Lipowej można dokonać przymiarki. Szczegóły na stronie internetowej www.uksdebno.pl. Umowa z firmą NIKE została wynegocjowana w taki sposób, że Klub nie będzie zarabiał na sprzedaży. Natomiast w zależności od kwoty za jaką zamówiony zostanie sprzęt, otrzyma on bonus na dodatkowe zakupy dla dzieci. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych – nie tylko klubowiczów – do zamawiania gadżetów. Można kupić bardzo profesjonalny sprzęt w okazyjnych cenach, ale przede wszystkim zakupy te będą też formą wsparcia naszego Klubu.

Gadżety klubowe

Władze UKS Dębno realizują kolejny cel i otwierają nową sekcję. Jest to oferta treningów piłki ręcznej dla dziewcząt z klas trzecich szkoły podstawowej.

Dziękujemy dzieciom, które tak ochoczo bawią się w naszym klubie, rodzicom za zaufanie oraz naszym sponsorom. Dzięki Wam możemy realizować nasze statutowe cele.

Zapraszamy na stronę internetową www.uksdebno.pl. Polub nasz profil facebook.com/uksdebno.

Materiał prasowy UKS Dębno