Szpital w Dębnie wykorzystuje środki od Rady Powiatu

szpital_dębno

fot. Szpital Dębno

Kilka dni temu informowaliśmy na łamach naszego portalu o planowanym wsparciu finansowym dla dębnowskiego szpitala. Dzisiaj mam dla Was komentarz Szpitala w tej sprawie, jak również informację o bieżącej działalności. 
reklama

Podjęte 28 października przez Radę Powiatu Myśliborskiego decyzje finansowe, zaczynają przynosić pierwsze efekty. Szpital w Dębnie podpisał właśnie umowę z Zarządem Powiatu na udzielenie dotacji w kwocie 130 tys. zł, która to dotacja zostanie przeznaczona na zakup sprzętu i wyposażenia dla placówki. Zaplanowane zakupy obejmują m.in. nowoczesne aparaty do USG, do elektrochirurgii, do KTG czy też stół zabiegowy i tzw. uroflowmetr będący bardzo przydatny w badaniach urologicznych. I właśnie ostatni z wymienionych sprzętów służyć będzie w poradni urologicznej, której otwarcie zapowiadane jest już na początek grudnia.

Wszystkie te inwestycje sprzętowe mają przygotować szpital do rozwijania w nowym roku nowych usług w ramach nowej oferty dla mieszkańców Dębna i okolic. Zarząd Szpitala opracował plan rozwoju na najbliższe lata, który oczywiście w dużej mierze oparty jest o finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Można jednak mieć nadzieję, iż otwarta postawa właścicieli Szpitala tj. Starostwa Powiatowego w Myśliborzu i Gminy Dębno, zapewnią placówce dobre i stabilne podstawy rozwoju.

Julita Knasińska ( Żugaj )

Szpital w Dębnie Sp. z o.o.