Podopieczni RPOT na turnusie rehabilitacyjnym

fot. Facebook

fot. Facebook

Dziesięciu podopiecznych z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej z Dębna w dniach od 2 do 15 listopada przebywało na specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku w Stobnie.

reklama

– Turnus zakładał usprawnienie posiadanych przez dzieci dysfunkcji w szczególności wdrożenia terapii oddechowej dla dzieci z mukowiscydozą przez zaproszonych specjalistów z Wrocławia. Niewątpliwym hitem dla dzieci okazała się hipoterapia, którą w przyszłości stowarzyszenie będzie organizowało. Dzieci pomimo intensywnej pracy rehabilitantów z zakresu logopedii, SI, refleksoterapii, masażu suchego, terapii reki, aquavibronu, hipoterapii, rehabilitacji bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach – czytamy na facebookowym profilu Stowarzyszenia Radość Dzieciom
– Był to dla nich pierwszy w życiu taki wyjazd i co najważniejsze miło wspominany. Dzieciaki pomimo nowości w postaci otoczenia, interakcji, trudów ćwiczeń zaangażowały się w prace przez co efekty można było zauważyć już po powrocie. Stowarzyszenie poprzez uczestnictwo, również nabrało bezcennego doświadczenia z zakresu organizacji i świadczenia usług terapeutycznych, które niewątpliwie nadal będzie organizowało dla dzieci niepełnosprawnych z Placówki oraz z Powiatu Myśliborskiego. Wkład Stowarzyszenia w realizacje projektu wyniósł 13884,89 zł i całkowicie pochodził od darczyńców. Całkowita kwota zrealizowanego projektu wyniosła 34079,00 zł – czytamy dalej.