Powiat przekazał pieniądze na DPS i Szpital w Dębnie

powiat myśliborski

fot. edebno.pl

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu w końcu doczekali się podwyżki. To jednak nie koniec, bowiem Radni Powiatu Myśliborskiego przekazali również pieniądze dwóm szpitalom – z Dębna i Barlinka – czytamy na stronie internetowej 24kurier.pl.

– Przed wyborami każdy opowiada, jak ważni jesteśmy, podpisujemy listy poparcia, bo każdy z was obiecuje nam lepsze życie. Słuchamy o tym, jak nasza praca jest ważna, potrzebna. A nadal to my za 1500 zł, za 176 godzin pracy, musimy wycierać mocz alkoholika, który znalazł u nas schronienie. To my przynosimy dywany, kwiaty, ubrania, żeby stworzyć dom, nie namiastkę domu, ale dom. Czy zdajecie sobie sprawę, ilu pracowników DPS odeszło z pracy? Doświadczonych, wykształconych z odpowiednimi predyspozycjami – napisali pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu.

reklama
– Proponujemy, jako grupa 12 radnych, w tym dwóch członków zarządu, aby podczas tej sesji zebrał się zarząd powiatu i wniósł autopoprawkę do projektu budżetu, tak aby państwo (pracownicy DPS) odczuli jeszcze w tym roku podwyżkę, o którą walczycie – powiedział radny Arkadiusz Mazepa podczas swojego wystąpienia.

Ostatecznie rani podjęli decyzję o przyznaniu 120 tys. złotych na podwyżki dla pracowników Domu Pomocy Społecznej. To jednak nie koniec, ponieważ 655 tysięcy zostało przekazany Szpitalowi w Dębnie, a blisko pół miliona trafi na konto Szpitala w Barlinku. Więcej przeczytacie klikając TUTAJ.