Wystawa fotograficzna „Co w trawie piszczy” w DOK

fot. DOK

fot. DOK

W piątek 4 listopada w Dębnowskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej miejscowego przyrodnika Marka Schillera pt. „Co w trawie piszczy”. Wszyscy zainteresowani mieszkańcy mają okazję w najbliższych tygodniach zobaczyć fotografie.

Autor kilkudziesięciu fotografii uchwycił najróżniejsze gatunki zwierząt mieszkających w gminie Dębno. Wystawę można oglądać w Dębnowskim Ośrodku Kultury do 11 listopada w godzinach od 10:00 do 16:00. Grupy zorganizowane mają możliwość spotkania z autorem. Warunkiem jest wcześniejsze – telefoniczne ustalenie terminu przybycia.

reklama

– Od zawsze najbardziej satysfakcjonującym sposobem odpoczynku, spędzania wolnego czasu i spełniania zainteresowań było bywanie z dala od zgiełku miejskiego ruchu, bieganiny, codziennej gonitwy. Oczywiście nie jestem jedynym, który tak odczuwa. Przebywanie wśród pól, lasów, jezior mokradeł zwraca uwagę na ich stałych mieszkańców, zwierzęta. Są wśród nich prawdziwe piękności a każde z nich zasługuje na uwagę.
– Postawiłem sobie jedno zadanie – przybliżyć innym swoje obserwacje. Szczególnie zwracałem uwagę na to, aby zdjęcia wykonywać tylko w granicach gminy Dębno, nie ma tutaj zdjęc z parków narodowych. Niech każdy dostrzeże bogactwo barw, kształtów i obyczajów, które można znaleźć codziennie tak blisko. Są tutaj zdjęcia cieszących oko ssaków, ptaków, owadów i gadów, płazów też. Wiele innych, które też w naszej gminie występują nie zmieściło się wśród pięćdziesięciu jeden zdjęć. Czekają na następną okazję. Wszystko po to żebyśmy wspólnie mogli docenić szczególnie piękne strony, tak bliskie tym co w gminie Dębno mieszkają. Tymczasem serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mi w wędrówkach i realizacji wystawy pomagali… – napisał Marek Schiller na temat swojej wystawy.