Nauczyciele z powiatu jadą protestować do Szczecina

fot. Facebook

fot. Facebook

Jak donoszą nasze nieoficjalne źródła, na ogólnopolski dzień protestu nauczycieli wybiera się do Szczecina grupa przedstawicieli z powiatu myśliborskiego. Jak twierdzą, nie wszyscy zostali poinformowani o możliwości wzięcia udziału w proteście, dlatego informację publikujemy na łamach naszego portalu.

Protestujemy przeciwko nieprzemyślanym i rewolucyjnym zmianom w edukacji, których wprowadzenie spowoduje olbrzymi chaos organizacyjny i informacyjny w systemie szkolnictwa polskiego! Są one niedobre dla wszystkich zaangażowanych środowisk – uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli.

W związku z negatywnymi konsekwencjami reformy minister Anny Zalewskiej, polegającymi m.in. na likwidacji gimnazjów, Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje 10 października pikiety w 16 miastach wojewódzkich i w Koszalinie. KOD, jako organizacja tworząca koalicję „Nie dla chaosu w szkole”, aktywnie przyłącza się do tych protestów.

reklama

Uważamy, że proponowana reforma ustroju szkolnego:
– nie została poddana szerokiej debacie społecznej, co w związku z planowanymi rewolucyjnymi zmianami jest konieczne;
– będzie niezwykle kosztowna, a koszty te w głównej mierze poniosą jednostki samorządu terytorialnego;
– stwarza więcej zagrożeń niż szans dla dobrej edukacji, a jej skutkiem będzie obniżenie poziomu jakości edukacji i zaprzepaszczenie wypracowanych przez szkoły osiągnięć;
– spowoduje zwolnienia nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkolnej administracji i obsługi, przede wszystkim z gimnazjów;
– zburzy wszystkie struktury systemu oświaty tworzone przez wiele lat i w krótkim czasie dotknie wszystkich poziomów edukacyjnych, a jej skutki będą nieodwracalne.Zwracamy się do rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych, inicjatyw i ruchów społecznych oraz wszystkich osób, którym leży na sercu dobro dzieci o udział w tych manifestacjach. Szczególnie mocno apelujemy do nauczycieli o okazanie solidarności zawodowej.

W ramach dnia protestu przeciwko reformie edukacji organizujemy 17 manifestacji – we wszystkich miastach wojewódzkich, a w Zachodniopomorskim w Szczecinie i Koszalinie.

Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie TUTAJ.