Remont dachu biblioteki w Dębnie!

fot. debno.pl

fot. debno.pl

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczął się pierwszy etap remontu dachu Biblioteki Publicznej i Urzędu Stanu Cywilnego w Dębnie. Inwestycja w kwocie ponad 200 tysięcy złotych zostanie sfinansowana z budżetu gminy.

reklama

– Pierwszy etap obejmie dwie najbardziej wymagające remontu połacie dachowe tj.: na części willowej znajdującej się najbliżej ulicy Mickiewicza i na budynku tzw. starej wozowni – najbardziej oddalonej od ulicy. Obecnie trwają prace rozbiórkowe i demontażowe starego pokrycia. W ramach przedsięwzięcia zostanie wykonane nowe pokrycie z papy termozgrzewalnej z jednoczesnym naprawieniem gzymsów i wymienieniem opierzeń oraz obróbek blacharskich. Dach budynku „starej wozowni” zostanie ocieplony, w wyniku czego część okien znajdujących się na ścianie przylegającej do tego dachu, zostanie wymieniona na niższe z wyżej umiejscowionymi parapetami –konieczne ze względu na potrzebę zmieszczenia grubszej izolacji termicznej. Remontowi towarzyszyć będą również roboty odtworzeniowe instalacji odgromowej oraz odnowienia ścian i sufitów pomieszczeń poddaszy uszkodzonych w wyniku zacieków – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Termin zakończenia prac przewidziano na połowę listopada 2016 roku. Dodajmy, że zadanie realizuje Spółdzielnia Rzemieślnicza Budownictwa Ogólnego i Usług Różnych UNIWERSAL.