Otwarcie Centrum Salezjańskiego w Dębnie

fot. debno.pl

fot. debno.pl

W czwartek 1 września w Dębnie rozpoczęło działalność Przedszkole Specjalne oraz Szkoła Podstawowa Specjalna Towarzystwa Salezjańskiego. Dyrektorem placówki został ks. Wojciech Lipowicz – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Dni Otwarte Centrum Salezjańskiego będzie się w niedzielę 25 września. – Dzieło to mogło powstać dzięki zaangażowaniu Salezjanów, Starostwa Powiatowego, Gminy Dębno oraz ludzi dobrej woli. Wymienione instytucje oraz zwykli ludzie wyszli naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa lokalnego. W  naszym mieście powstała szkoła, w której będą mogły uczyć się dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych na każdym etapie edukacji, zaczynając od przedszkola kończąc na gimnazjum. Starannie dobrana kadra pedagogiczna stworzy wychowankom warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę ich potrzeb i możliwości – czytamy dalej.

reklama
– Placówka dzięki specjalistycznej kadrze pedagogów, logopedów, rehabilitantów i psychologa oferuje wsparcie edukacyjno – terapeutyczne w przypadku każdego dziecka, które wymaga indywidualnego prowadzenia ze względu na swe potrzeby i możliwości. Celem naszych oddziaływań jest kształtowanie u naszych uczniów umiejętności funkcjonowania w otaczającym środowisku, poszerzanie relacji interpersonalnych, uzyskiwanie efektów w rozwoju uczniów oraz integracja wychowanków ze społeczeństwem – poinformowano w komunikacie.

Warto dodać, że gmina Dębno przekazała wcześniej fundusze na stworzenie Centrum Salezjańskiego – 154 tysiące zostały przekazane na dostosowanie pomieszczeń, natomiast 46 tysiące na wyposażenie szkoły i przedszkola.