Wielkie zmiany na parafii w Dębnie!

kościół dębno

fot. Dawid Jenerowicz

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jesteśmy świadkami sporych zmian w Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie. Nowym proboszczem został ks. Henryk Łącki, a niebawem pojawią się kolejni księża.

Dotychczas funkcję proboszcza pełnił ks. Jacek Jaszewski, którego w czerwcu zastąpił ks. Henryk Łącki. Tym samym nowym wikariuszem został ks. Kazimierz Chudzicki. To jednak nie koniec zmian, ponieważ administratorem i opiekunem LSO będzie ks. Michał Słodkowski.

reklama
W najbliższym czasie w dębnowskiej parafii będzie o jednego księdza więcej niż dotychczas, a grono uzupełni asystent Kl. Dominik Kruszyński. Po wielu latach do Dębna wróci również ks. Andrzej Słowik, który swego czasu był odpowiedzialny za orkiestrę i chór. W sierpniu pojawi się również ks. Wojciech Lipowicz – będzie pełnił obowiązki Dyrektora Salezjańskiego Centrum Edukacji.

Parafię pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie uzupełniają jeszcze ks. Mateusz Marcinkiewicz – kierownik Oratorium, a także ks. Zenon Kapłon i ks. Bolesław Woźny.