Pijana 30-latka prowadziła auto!
policja

fot. google.com

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dębnie zatrzymali 30 letnią kobietę, która kierowała pojazdem osobowym mając prawie ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana, za popełnione przestępstwo może jej grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Dębno. Dyżurny myśliborskiej jednostki Policji  otrzymał  telefoniczne zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że zauważył kobietę która ruszyła pojazdem i znajduje się ona pod wpływem alkoholu.

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia partol Policji. Natomiast obywatel, który poinformował o fakcie mundurowych dokonał obywatelskiego ujęcia kierowcy. Po przybyciu na miejsce policjantów okazało się, że 30 letnia kierująca pojazdem marki Ford znajduje się pod wpływem alkoholu mając ponad 1,5 promila alkoholu w organiźmie.
reklama

Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

O dalszych losach kobiety zadecyduje Sąd za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

źródło: KPP Myślibórz