Fatalna sytuacja Szpitala w Dębnie!

szpital dębno

fot. debno.pl

Niezbyt optymistyczne wiadomości napływają do nas ze szpitala w Dębnie, który wciąż boryka się z problemami finansowymi. W najbliższym tygodniu czeka nas Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników.

Na facebookowym profilu Radni Rady Miejskiej w Dębnie opublikowano niepokojącą informację dotyczącą sytuacji miejscowego szpitala. Okazuje się, że w środę 27 lipca odbędzie się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Szpitala w Dębnie, a jego głównym tematem będzie zagrożona kondycja finansowa placówki.

Prezes Szpitala w Dębnie wymienił kilka powodów takiego stanu rzeczy, a wśród nich są niedoinwestowanie, niski kontrakt, a także brak finansowania przez właścicieli placówki – Powiat Myśliborski i Gminę Dębno. Na dzień 31 maja 2016 roku kwota zobowiązań wynosi ponad 2,8 miliona złotych!

reklama
– Może doprowadzić do zapaści finansowej jednostki tj. wstrzymania dostaw leków i innych materiałów medycznych, żywienia chorych, mediów oraz w efekcie końcowym zabraknie środków na wynagrodzenia dla pracowników – zaznaczył prezes cytowany przez profil Radni Rady Miejskiej w Dębnie.

Okazuje się, że największe straty przynoszą oddziały położniczo-ginekologiczny oraz chirurgia ogólna. – Niepokojącym jest przede wszystkim fakt, że w 2016 roku nie odbyło się żadne posiedzenie Rady Nadzorczej – czytamy dalej.