Podsumowanie drugiego Festynu Charytatywnego
13711510_1128972157163137_708927993_o11.06.2016 roku odbył się drugi Festyn Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie UNUM. W tym roku współorganizatorem imprezy był Dębnowski Ośrodek Kultury. Festyn odbył się na boisku przy ul. Daszyńskiego 20. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje i niespodzianki.

Sprawdzona koncepcja połączenia różnych rodzajów aktywności sportowej z pomocą, zaowocowała możliwością aktywnego włączenia się w grę w piłkę siatkową, nożną, udział w spływie kajakowym oraz marszu nordic walking. Cokolwiek robisz- rób z myślą o innych- to motto naszego działania.

O godzinie 13:45 ulicami Dębna wyruszyła parada motocykli i aut. Było głośno i kolorowo. Uczestnicy „ jechali dla Kacpra”, przybyli do nas z odległych miejscowości, aby uświetnić wydarzenie.

Od godziny 14:00 do 22:00 trwał festyn, podczas którego przeprowadzona została zbiórka pieniędzy do puszek, loteria fantowa i licytacja różnego rodzaju produktów i usług przekazane na cel charytatywny – leczenie i rehabilitację Kacpra Kardasa.
W trakcie wydarzenia było z nami 90-ciu wolontariuszy! To wielka siła. 20.05.2016r. zostali oni przeszkoleni w Dębnowskim Ośrodku Kultury przez koordynatorkę z Myśliborskiego Centrum Wolontariatu p. Katarzynę Mazur-Kowalewską. Młodzież oraz dorośli stanęli na wysokości zadania. Zaangażowanie, odpowiedzialność za podjęte zadania to cenne cechy. Wolontariusze poświęcili swój cenny czas, aby wspomóc Kacpra.
Środki ze zbiórki publicznej zostały przekazane na subkonto chłopca w Fundacji Słoneczko. Rodzice Kacpra oraz organizatorzy serdecznie dziękują mieszkańcom Dębna i okolic za wsparcie.

Razem udało się zebrać 21 614,53 zł!

reklama

Kacper wraz z mamą był już na turnusie rehabilitacyjnym. W upalne dni chłopiec walczył o swoje zdrowie- korzystał z hipoterapii, basenu…

To efekt zaangażowania i ciężkiej pracy życzliwych ludzi. Nie sposób wymienić ich imiona i nazwiska. Jesteśmy wdzięczni wszystkim i mamy nadzieję na kolejne wspólne akcje.
Dziękujemy:
– panu Burmistrzowi za objęcie Festynu patronatem, przychylność i poparcie działań charytatywnych na rzecz osób potrzebujących w naszej gminie
– Ochotniczej Straży Pożarnej z Cychr, Dargomyśla, Różańska, Sarbinowa i Warnic, komendantowi Komisariatu Policji w Dębnie podisnp. Jackowi Michalewskiemu i policjantom z Dębna
– Gerardowi Frankiewiczowi z ATV Quady za pomysły i chęć pomocy – Jakubowi Korżyńskiemu oraz Kostrzyńskiej Grupie Motocyklowej Free Riders za organizację parady motocyklowej i osobiste zaangażowanie
– pani Dorocie Latuszek i panu Marcinowi Cyganowi za prowadzenie imprezy
– dyr. DOK pani Joannie Rau i panu Michałowi Cholewińskiemu za licytację
– pracownicom Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Dębno im. Antoniego Dobrowolskiego, Przedszkola Nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej, Szpitala w Dębnie Sp. z o. o.
– dyr. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dębnie za udostępnienie pomieszczenia do przygotowania loterii
– Radzie Rodziców oraz kadrze Szkoły Podstawowej w Smolnicy za przepyszne wypieki oraz kolejne wsparcie działalności Stowarzyszenia UNUM
– pracownicom i rodzicom Zespołu Placówek Oświatowych w Barnówku za wypieki i miód
– pani Sołtys Wsi Krześnica i Stowarzyszeniu Przyjaciół Krześnicy oraz panu Wójtowi wsi Boleszkowice za wsparcie
– osobom, firmom i instytucjom: Tomaszowi Witkowskiemu Metallzaune-Ogrodzenia, ks. dziekanowi Robertowi Szumowskiemu, p. Małgorzacie Korzeniec wraz z pracownikami i podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie, Dominikowi Sawickiemu, Krzysztofowi Ociepce Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych, pracownikom Kinezis s.c. Niepubliczny Zakład Rehabilitacji i Fizykoterapii, p. Wiesławowi Romanowskiemu, Boanerges Media Studio, fotografom KMJFoto, Marek Pereć, zmotoryzowanym z grupy ATV Quady, Dezerterzy, AutoManiak Chojna, Bractwu Historycznemu Comitatus, sportowcom – p. Ilonie Popławskiej, grupie Gymsthenics, Szkole Tańca KEEP, wykonawcom : Renacie Raźnej, Kacprowi Raźnemu, Paulinie Cholewie, zespołom – z Chojny ŚDS, Big Sexy, p. Mirosławowi Szawerdo – Intermarche za udostępnienie parkingu do miejsca zbiórki przed paradą motocykli i aut, Piotrowi Witkowskiemu i Radosławowi Nowickiemu z firmy Uśmiech Dziecka, Sylwii Całkowskiej Wata Cukrowa, Magdalenie Drogomireckiej-Grzegolskiej Gastronomia, Efektowi Witnica oraz wszystkim firmom, organizacjom i osobom prywatnym za przekazanie gadżetów i usług na loterię i licytację. Za każde słowo wsparcia, każdy pomysł i chęć pomocy – dziękujemy!

Było bezpiecznie, radośnie i kolorowo. 😉

Rodzice Kacpra czynnie pomagali zarówno w przygotowaniach do festynu jak i w sprzątaniu po imprezie. Taka postawa budzi podziw. W imieniu Marty I Wojciecha Kardasów dziękujemy wszystkim za okazane serce.
Stowarzyszenie UNUM życzy małemu Kacprowi dużo zdrowia!

tekst:
Renata Wiącek
redag.
Barbara Topczewska