Lipa Humboldta z Dyszna walczy o tytuł Drzewa Roku

fot. drzeworoku.pl

fot. drzeworoku.pl

Lipa Humboldta reprezentuje gminę Dębno w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Klub Gaja, który ma wyłonić drzewo roku. 

Na stronie konkursu znaleźć możemy krótki opis drzewa: Lipa Humboldta rośnie w niewielkiej miejscowości Dyszno, gdzie pod koniec XVIII wieku właścicielem tamtejszego majątku był Aleksander Humboldt – wielki uczony, przyrodnik i podróżnik, jeden z twórców nowoczesnej geografii. Już wtedy lipa miała około 150 lat i była okazałym drzewem, dzisiaj po około 400 latach wzrostu jest imponująca i wspaniała (pełen opis TUTAJ).

reklama

W zwycięstwie pomóc mogą nasze głosy, dlatego do 30 czerwca zarówno przez internet, jak i wysyłając SMSy możecie pomagać. Wystarczy, że wybierzecie drzewo nr 10, Lipa Humboldta, w prawym dolnym rogu zdjęcia klikniecie „Głosuj”, podacie swój adres email i potwierdzicie go, klikając w link, który dostaniecie na swoją skrzynkę mailową.
Możecie także wysyłać SMS o treści Drzewo10 pod numer 7255. Według danych organizatora konkursu koszt SMSa to 2,46 zł. Pełen regulamin znajdziecie klikając TUTAJ.