X Zachodniopomorski Turniej Tańca Towarzyskiego!

fot. DOK

fot. DOK

Taniec towarzyski jest powszechną formą rozrywki i jedną z najpopularniejszych dyscyplin tańca zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Składa się z wielu standardów takich jak walc, tango, quickstep, fokstrot oraz tańców latynoamerykańskich- cha-cha, samba, jive czy rumba. Historia tańców towarzyskich sięga średniowiecza kiedy to były one rozrywką szlachty, spotykaną na najbogatszych dworach w Europie.

reklama

W niedzielę, 17 kwietnia w hali sportowej OSiR w Dębnie odbył się X Zachodniopomorski Turniej Tańca Towarzyskiego organizowany przez Dębnowski Ośrodek Kultury, Szkołę Tańca Marka Rokity z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie. Blisko dwustu zawodników z województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego rywalizowało na parkiecie, walcząc o przychylność publiczności, medale oraz nagrody rzeczowe. Uczestników oceniali profesjonalni instruktorzy tańca oraz tancerze klasy mistrzowskiej. Widzowie, którzy licznie zasiedli na trybunach by dopingować swoich faworytów mogli podziwiać startujące pary i solistów zarówno w standardach jak i w gorących tańcach latynoamerykańskich.
Dziękujemy wszystkim tancerzom, którzy tego dnia bawili się razem z nami, prezentując swoje umiejętności. Składamy serdeczne podziękowania „żywo” reagującej widowni za nieustający doping i stworzenie wspaniałej, niezapomnianej atmosfery.  Dziękujemy również Samorządowi Gminy Dębno za dofinansowanie tej roztańczonej imprezy.