„Pomoc dla Krzysia”

fot. Facebook UNUM

fot. Facebook UNUM

Dębnowskie Stowarzyszenie UNUM po raz kolejny organizuje akcję pomocy dla członków naszej społeczności. Tym razem chodzi o pomoc dla rodziny Krzysia, którzy mieszkają w zaadaptowanej na „dom” stajni. Poniżej przedstawiamy list jaki został opublikowany na stronie stowarzyszenia.

„… chodzi o mojego ucznia- 16 letniego Krzysia, który wraz z rodzicami mieszka w lesie, w stajni zaadoptowanej na dom. Żyją w okrutnych warunkach, w zawilgoconym pomieszczeniu, bez ogrzewania z cieknącym dachem, dziurami w ścianach. Po wodę chodzą z wiadrem do oddalonej o ok. 100 m studni. Do szkoły Krzysiek chodzi codziennie 12 km pieszo, bo nawet ich nie stać na rower. Nie jest to rodzina mająca problemy z nałogami, według mojej opinii są po prostu niezaradni społecznie. Jego ojciec jest schorowany i ma poważne problemy z kręgosłupem, bo od 28 lat ciężko pracuje w lesie przy wycince drzew, matka pracuje sezonowo, zbiera jagody, grzyby itd. Z odłożonych niewielkich oszczędności próbują na własną rękę remontować, a wręcz kleić ten obiekt. Bardzo chciałabym im pomóc, ale sama nie jestem w stanie. Jest wiele rzeczy, których im brakuje, ale najpilniejsze to dach, a w przyszłości piec. Jest plan żeby zakupić materiały budowlane na nowy dach (ojciec, który z zawodu jest cieślą zobowiązał się, że sam z pomocą syna naprawią dach).
Po wycenie hurtowni, która zdeklarowała się sprzedać wszystko po największych rabatach potrzebne jest 4300 zł bez rynien. Szukamy ludzi dobrego serca, których poruszy historia tej zagubionej życiowo rodziny i wesprze ją na tyle, ile jest w stanie.”

reklama

Więcej informacji oraz link do strony stowarzyszenia TUTAJ.
Pieniądze na pomoc rodzinie można przelewać na konto stowarzyszenia, liczy się każda kwota:

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku Oddział w DĘBNIE
nr konta bankowego
20 8355 0009 0066 7506 2000 0001
tytułem „Pomoc dla Krzysia”

1 Odpowiedź

  1. 27 kwietnia 2016

    […] organizowanych przez nie akcji Pomocy dla Krzysia, o której informowaliśmy Was kilka dni temu (więcej TUTAJ). Gdy akcja nabrała rozgłosu zainteresowała się nią telewizja Polsat, która w programie […]